سرزمین گوجه های سبز

کتاب سرزمین گوجه های سبز نوشته هرتا مولر نویسنده، شاعر، و مقاله‌نویس رومانیایی‌تبار آلمانی است که در سال ۲۰۰۹ برای همین اثر ناب‌اش یعنی «سرزمین گوجه‌های سبز» موفق به دریافت جایزه نوبل ادبیات شد.

مولر و خانواده‌اش که جزو اقلیت آلمانی کشور رومانی بودند، آزارهای متعددی از سوی حکومت نیکولای چائوشسکو دیدند. هرتا، به دلیل عدم همکاری با پلیس مخفی حکومت دیکتاتور رومانی در دهه۱۹۷۰، به شدت تحت فشار قرار گرفت و به‌خاطر خودداری از همکاری با پلیس مخفی رژیم کمونیستی رومانی، از کشورش اخراج شد و در سال ۱۹۸۷ به آلمان مهاجرت کرد.

۸۹.۰۰۰تومان

دسته بندی:

Share this product

توضیحات

کتاب سرزمین گوجه های سبز
هر زمان که مادر با کمربندِ لباس‌اش کودک را به صندلی می‌بندد، هر زمان که آرایش‌گر موهای پدربزرگ را اصلاح می‌کند، هر زمان که پدر به کودک می‌گوید «گوجه سبز نخور!»، در تمامی این سال‌ها، یک مادربزرگ در کنج اتاق ایستاده است. او، با ذهنی پریشان‌خیال، به دنبال همه‌یِ آیندگان و روندگان است. در همه‌ی این سال‌ها، مادربزرگ آوازی را با خود زمزمه می‌کند.

پس از تاریک شدن هوا، وقتی مادربزرگ آوازخوان‌ام به خانه برگشت، مادرم پرسید: کجا بودی؟ مادربزرگ آواز‌خوان‌ام گفت: در خانه. مادرم گفت تو در روستا بودی. خانه‌ی تو این‌جاست. او مادربزرگ آواز‌خوان‌ام را به روی صندلی هول داد و گفت: در روستا به دنبال چه می‌گردی؟ مادربزرگ آوازخوان‌ام گفت: مادرم. مادرم گفت: مادر تو منم. مادربزرگ آوازخوان‌ام گفت: تو هرگز موهای مرا شانه نکردی.

توضیحات تکمیلی

نویسنده

هرتا مولر

تعداد صفحات

۲۰۰ صفحه

چاپ

1398

شابک

978-600-7435-35-9

ناشر

انتشارات سفیر قلم