مادر و دختر: راهکارهایی ساده برای تربیت دختران

در کتاب مادر و دختر، راهکارهایی ساده برای تربیت دختران ارائه شده است. این کتاب اثر ملیسا هریسون، برندۀ اولین جایزه افتخارات پورتسموث و هری اچ. هریسون نویسندۀ موفق است.

۸.۰۰۰تومان

دسته بندی:

Share this product

توضیحات

در کتاب مادر و دختر، راهکارهایی ساده برای تربیت دختران ارائه شده است. این کتاب اثر ملیسا هریسون، برندۀ اولین جایزه افتخارات پورتسموث و هری اچ. هریسون نویسندۀ موفق است.

میلیون‌ها کتاب درباره‌ی چگونگی بهبود روابط مادر و دختر منتشر شده است و کتاب مادر و دختر نیز از این قاعده مستثنی نیست. رابطه میان مادر و دختر از همان بدو تولد شکل می‌گیرد. در حقیقت این رابطه از همان دوران طفولیت مادر شروع می‌شود زیرا کودکی او هر چه که بوده باشد آن را به دختر خود انتقال خواهد داد. این مادر است که به دخترش می‌آموزد چه احساسی راجع به خودش داشته باشد، چگونه در مقابل فشارها مقاوم باشد و روش یک زندگی لذت بخش چیست. او رفتار یک خانم باوقار را به دخترش یاد می‌دهد، او یاد می‌گیرد چه وقت به جذابیت خود اعتماد کند، چگونه لباس و ظاهری آراسته داشته باشد، خداوند را در نظر داشته باشد و بتواند روزی مادر شود و از دخترش مراقبت کند. او زنانگی و زن بودن را به دخترش می‌آموزد و او را به گونه‌ای تربیت می‌کند و چنانچه مانند یک زن عمل نکند، سرخوردگی بر او چیره می‌شود.

پنج کلید طلایی در کتاب مادر و دختر (Mother to daughter: life lessons to pass on):
1- باید مادر او باشی نه بهترین دوستش.
2- چرا اجازه نمی‌دهی او هم رویاهای‌خود را داشته باشد.
3- سعی‌کن زنی قوی و با اعتماد به نفس بالا باشی.
4- همسر خوبی باش، زیرا تو هستی که روابط آینده‌ی او با مردان را شکل می‌دهی.
5- فراموش نکن، هدف این نیست که تو نقطه‌ی پرگار زندگی او باشی، تو باید به وظایفی که برعهده‌داری عمل کنی.

مادری گفت (بزرگ کردن یک دختر مثل پرورش یک گل است اگر بهترین‌های خودتان را به او بدهید می‌شکند و در نهایت آماده‌ی ترک خانه می‌شود.) همه‌ی مادرها به طور غریزی این نکته را می‌دانند. شاید عشق زیاد به یک فرد، فردی که بخشی از وجود شماست باعث ظهور رابطه‌ی خاصی میان شما و دخترتان شود. مادرها با جاودانگی عشق آشنا هستند و این همان درسی است که دختران باید آن را بیاموزند.

فهرست مطالب
مقدمه
پنج کلید
دورۀ پیوند جویی
دنیای پر رمز و راز
دورۀ عجیب و غریب
دختران و عشق خودنمایی
روابط دختران با یکدیگر
دخترها و پسرها
دختران و فعالیت های فوق برنامه
دختران و پول
دختران و موفقیت
دختران و معنویت
دختران بزرگتر

توضیحات تکمیلی

تعداد صفحات

۳۸۴ صفحه

چاپ

1392

شابک

978-600-94433-6-9

ناشر

انتشارات سفیر قلم

مترجم

فاطمه دهقانی

نویسنده

هری اچ. هریسون